Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Priecestie Ivanská cesta: Realizačný projekt tak skoro nebude

Priecestie Ivanská cesta: Realizačný projekt tak skoro nebude

Sága nebezpečného priecestia pokračuje.

Minulý rok som prostredníctvom otvoreného listu požiadal primátora o riešenie priecestia na Ivanskej ceste. Aj keď doposiaľ mi pán primátor neodpísal na otvorený list, tak jeho obsah neostal bez odozvy.

Mestskí poslanci z Team-u Bratislava ma koncom roka 2022 informovali, že majú v pláne schváliť zmeny v rozpočte, kde vyčlenia peniaze na riešenie tohto problémoveho dopravného uzla. A veru je tomu tak. V rozpočte pre rok 2023 mestské zastupiteľstvo schválilo 100-tisíc EUR na projekt Cestnej svetelnej signalizácie Ivanská cesta a príslušnej infraštruktúry. Schválili aj opciu pre rok 2024, kde plánujú investovať ďalších 600-tisíc EUR, pravdepodobne na samotnú realizáciu.

S odstupom času som sa začal informovať, v akom stave je projekt a jeho realizácia. Podal som infožiadosť aby som vedel obyvateľov Trnávky a Bratislavy informovať o aktuálnom stave.

Bohužial, nepotešila ma odpoveď magistrátu na moju infožiadosť – „Realizačný projekt na tento investičný zámer nie je spracovaný„.

Prešlo 9 mesiacov, ak nepočítam tie roky čakania predtým, máme peniaze v rozpočte, avšak na projekte sa stále nezačalo pracovať. Dôvody prečo je tomu tak netuším, možno majú veľa iných projektov, alebo málo ľudí, resp. toto nie je ich priorita.

Za seba, ako aj obyvateľov Ružinova a Bratislavy, poviem, že som čakal aspoň malý posun vpred.

Do konca roka ostávajú necelé tri mesiace, takže s veľkou pravdepodobnosťou magistrát nestihne realizačný projekt dodať, čím sa ohrozila aj jeho realizácia v roku 2024.

EDIT 2: Peniaze pre tento projekt boli vyhodené z rozpočtu na rok 2023, takže ďalší rok zdržania.

Situáciu okolo priecestia budem naďalej monitorovať a informovať vás o novinkách. Sledujte ma na Facebooku.

EDIT: Pre pripomenutie tu dávam odkaz na petíciu „Ľudia pre ľudí“ z roku 2012, na základe ktorej sa tento projekt zaradil do rozpočtu HMBA a mal sa realizovať.

Celé znenie infožiadosti v PDF: